با کمی تامل عمل کنیم!

با کمی تامل عمل کنیم!

با توجه به هارد های جامد (ssd) که اخیرا مورد استفاده قرار گرفته است ولی همچنان مشکلات سرعت و حجم در ذخیره سازها وجود دارد مخصوصا در هارد دیسکها که البته بسته نوع هارد و ظرفیت استفاده کنندگان تا حدی این مشکلات را از بین برده اند ولی چیزی که مد نظر ماستیک راه کمکی برای بهتر حل

شدن این مشکل است که تقریبا در هر سیستم پیشرفته امروزی وجود دارد یعنی  پیکربندی Raid  .

RAID مخفف کلماتRedundant Array of Inexpensive Disks  است یعنی آرایه ای از دیسکهای ارزان که بعد ها به Redundant Array of Independent Disks یعنی آرایه ای از دیسکهای مستقل تغییر یافته است. که برای افزونه فضا و بهبود عملکرد دو یا چند دیسک باهم را بوجود می آورد.

هر چند استفاده ازRaid  هزینه های سنگین دارد ولی امروزه کمترین امکان Raid را شرکت های سازنده مادربوردها و حتی لپتاپ ها بر روی ساخته های خود گذاشته اند و حتی شما می توانید با استفاده از یک عدد کارت Raid بر روی اسلات PCI-E سیستم خود این امکان را فراهم آورید.

هنگامی که شما می خواهید از یک Raid استفاده کنید در اکثر مواقع نیازمند راه اندازی یک آرایه ساده و بی درد سر هستید بطور معمول شناساندن دیسکها و چیدمان Raid در کنترلر یا کارت Raid است ودوست دارید یک نرم افزار یا یک سیسم عامل این کار را برای شما به آسانی انجام دهد.

بودجه یکی از دلایل استفاده کردن یا استفاده نکردن از Raid است.

هارد دیسک ها و دیسکهای جامد) SSD) بهترین گزینه برای پشتیبان گیری هستند حتی مناسب تر از Raid،همانطور که قبلا هم ذکر شد Raid میتواند فقط گزینه خوبی برای افزایش عملکرد ذخیره سازها و یا یک پارچه کردن ظرفیت دو و یا چند ذخیره ساز و یا هردو این موارد .بطور مثال شما میتوانید با انتخاب Raid0 فضای حداقل دو هارد 500GB را یکی کنید یعنی 1TB فضا داشته باشید با سرعت بالا در خواندن و نوشتن حال تصور کنید اگر ذخیر سازهای شما SSD باشد شما به چه چیزی می رسید.

تماس با ژرف

آیا سوالی دارید ؟احتیاج به مشاوره و راهنمایی دارید؟

در مورد بازیابی اطلاعات به ما ایمیل بزنید و همان لحظه پاسخ خود را در یافت نمایید.

ایمیل های ارتباطی با بازیابی طلایی ژرف:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

لینک های مهم

  • امنیت اطلاعات
  • امنیت اطلاعات
  • تعمیرات و آموزش
  • تخفیفات طلایی
  • پشتیبانی شبکه

اهداف ژرف

بازیابی طلایی ژرف با هدف ارائه خدمات مناسب در زمینه بازیابی اطلاعات در بهمن ماه سال 1384 توسط کارشناسان حرفه ای ایران تاسیس شد.

بازیابی طلایی ژرف

Scroll to Top