هارد SSD قسمت 1

هارد SSD قسمت 1

بعد از سالها استفاده از هارد دیسک الکترو مکانیک که آسیبهای جدی و شدید فراوانی می دید، دانشمندان عرصه رایانه به این فکر افتادند که ذخیره سازی تولید کنند که از آسیب کمتری در برابر لرزش ببیند و کفیت آن نیز بهتر باشد لذا

در این کنکاش از تکنولوژی سالهای 1950 از  "حافظه هسته مغناطیسی" و "صفحات خازنی حافظه فقط خواندنی" استفاده نمودند تا اینکه در دهه 80-1970 به فناوری که نام  Flash Disk و یا Electronic Disk رسیدند این دیسکهای الکترونیکی که از لحاظ سرعت نسبت به دیسکهاس سخت بسیار سریع هستند و بدلیل نداشتن موتور و دیسکهای چرخان در برابر لرزش نیز آسیب نمی بینند و همچنین دیگر از صدای موتور هارد نیز خبری نیست بعلاوه وزن آن هم بسیار سبک شده است و به نسبه برق کمتری مصرف می کند. ولی یک عیب بزرگ دارند و آن هم گران بودن و حجم کم آنها نسبت به هارد دیسکهاست.

با گذشت زمان کم کم با تکنولوژی Flash Disk  هاردSSD (Solid-State Drive)  تولید شد با این تفاوت که حجم و سرعت آنها بیشتر از فلش مموری ها هست، و این امر باعث شده با توجه به قیمت بالا، خیلی زود در بین مصرف کنندگان رواج یابد ولی هنوز جای گزینه هارد دیسکها نشده اند ولی این دو هارد در کنار هم توانسته بسیار از مشکلات مصرف کنندگان را حل کند. و شاید در آینده این نسل از هارد بتواند بطور کامل جایگزین شود.

تماس با ژرف

آیا سوالی دارید ؟احتیاج به مشاوره و راهنمایی دارید؟

در مورد بازیابی اطلاعات به ما ایمیل بزنید و همان لحظه پاسخ خود را در یافت نمایید.

ایمیل های ارتباطی با بازیابی طلایی ژرف:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

لینک های مهم

  • امنیت اطلاعات
  • امنیت اطلاعات
  • تعمیرات و آموزش
  • تخفیفات طلایی
  • پشتیبانی شبکه

اهداف ژرف

بازیابی طلایی ژرف با هدف ارائه خدمات مناسب در زمینه بازیابی اطلاعات در بهمن ماه سال 1384 توسط کارشناسان حرفه ای ایران تاسیس شد.

بازیابی طلایی ژرف

Scroll to Top