ویروس Ransomware

ویروسRansomware   

 با یک تحقیق کوچک متوجه می شویم که تولید کنندگان ویروس باج گیر (Ransomware) بطور متوسط در هر حادثه خرابکارانه خود حدود 2500 دلار پول بدست می آورند، حالا این کاربران هستند که باید اطلاعات خود را در باره این ویروس بالا ببرند تا بتوانند از اطلاعات کامپیوتر خود مراقبت کنند.

در زمان های قدیم وقتی کاروانی از یک محلی خاص رد می شد دزدان به آنها حمله میکردند و از آنها باج می گرفتند یا کشتی ها در دریا ها گیر دردان دریایی می افتادند و اینک طراحان ویروسRansomware   با شما و اطلاعات کامپیوتر شما چنین کاری را می کنند طراحان این ویروس در ابتدا کاری میکنند که باعث می شود که شما به اطلاعات رایانه ای تان دسترسی نداشته باشید و نتوانید از آنها استفاده کنید و بعد برای شما پیام می آید که برای بدست آوردت اطلاعات سالم باید مبلغی را پرداخت نمایید.شاید فکر می کنید که از کجا به سیستم شما حمله می شود؟ جواب بسیار ساده است از راههای مختلف می توانند به سیستم شما حمله کنند نامه های الکترونیکی (Email)، سایتهای آلوده و حتی لوح فشرده(CD-DVD) آلوده.

شناسایی انواع ویروس Ransomware و نحوه حذف آنها

:CRYPTO Ransomware

این یک حمله غافلگیر کننده ویروسRansomware  که با طراحی بسیار حساب شده ابتدا اطلاعات ارزشمند شما را شناسایی و در یک اقدام شما را از دسترسی به اطلاعات ارزشمند تان دور می کنند و یک زمان بسیار کوتاه برای شما تعیین می کند تا مبلغ را پرداخت نمایید این ویروس شبیه به گروگان گیری عمل می کند و باید مراقب باشید که یک اشتباه باعث از بین رفتن همیشگی اطلاعاتتان دارد.شاید برای شما این سوال هم پیش بیاید که چگونه از شما پول دریافت می کنند؟ بله راههای مختلفی دارد یکی از این راهها دریافت بیت کوین (Bitcoins) از شماست.

LOCKER Ransomware:

یک حمله غیر منتظره از ویروسRansomware   که کمی از ذهن ها بدور استف ویروس پس از شناسایی قربانی سیستم را از کنترل کاربر خارج می کند بدین ترتیب که GUI گرافیکی سیستم شما را بدست میگیرد و فقط یک راه ارتباطی با سارق بجا می گذارد تا قربانی بتواند مبلغی که سارق تقاضا کرده را پرداخت نماید.

SCARE-WARE Ransomware:

متداول ترین حمله به یک قربانی در بین ما انسانها معمولا این است که سارقین ابتدا از دوستی وارد می شوند و بعد قربانی را تهدید می کنند و با ترساندن قربانی، سرقت را انجام می دهند، همین طراحی در یک ویروسRansomware  دیگر پیاده سازی شده قربانی با یک ویروس یاب مواجه می شود که خود را بسیار قوی و سبک معرفی می کند و حتی اعلام میکند چندین ویروس هم درون رایانه پیدا نموده است با یک کیک قربانی تمامی فایل خود را در اختیار سارق قرار می دهد. در چنین مواقعی شما فقط کافیست آن بد افزار را از رایانه خود پاک نمایید. این بد افزار ها بیشتر از سایتهای آلوده وارد سیستم شما می شوند.

برای حذف ویروسRansomware  چکار باید بکنیم؟

قدم اول برای حذف ویروسRansomware  باید آنها را شناسایی کنیم یعنی بدانیم از کدانم نوع هستند.

برگرداندن پشتیبان سالم و بدون آلودگی:

اگر شما قربانی حمله ویروسRansomware  و از قبل هم از اطلاعاتتان پشتیبانی سالم و بدور از هرگونه آلودگی دارید، پس باخیالی آسوده هارد دیسک را فرمت و دوباره اطلاعات سالم را روی آن برگزدانید.

 

 

 

ابزار رمز گشایی:

اگر رایانه شما درچار حمله ویروسRansomware  شده و شما این شهامت و دانش رودارید که از ابزار رمز گشایی اطلاعاتتان را بازیابی کنید خب این کار را انجام دهید ولی متاسفانه طراحان ویروسRansomware  قبلا تمامی راه ها را بستند آنها دارای تکنیکهای خاصی هستند، ولی شما تلاشتان را بکنید

مذاکره:

آخرین راه برای قربانی ویروسRansomware  این است که با سارق مذاکره کنند زیرا آنها پول را می شناسند و اطلاعات شما اصلا بدرد آنها نمی خورد و تمام این کارها را برای بدست آوردن پول میکنند، البته این ریسک بالایی دارد زیرا امکان دارد پس از پرداخت پول درخواستی دیگر به آنها دسترسی نداشته باشید.

مشاوره:

یک راه دیگر برای بدست آوردن اطلاعات با ارزش شما بعد از مبتلا شدن به ویروسRansomware ، وجود دارد و آن اعتماد به مرکز خدمات طلایی ژرف است که با توجه به تجربه چند ساله در این حرفهٍ، خوشحال می شویم بتوانیم اطلاعات با ارزش شما را به شما برگردانیم .

حرف آخر:

با هر روشی که توانستید اطلاعات با ارزش خود را بدست آورید، مهم است که بدانید باید مسایل امنیتی را باید جدی بگیرید:

مراقب اطلاعات و رایانه خود باشید به هر نامه الکترونیکی (Email)که نمی شناسید جواب ندهید و حتی آن را باز نکنید.

یک آنتی ویروس اورجینال و مطمئن در اختیار داشته باشید.

حتما از اطلاعات خود بطور منظم پشتیبان گیری مطمئن داشته باشید(دقت کنید پشتبان گیری از اطلاعات، در هاردی جدا از رایانه شما نگهداری شود)

  

 

 

 

تماس با ژرف

آیا سوالی دارید ؟احتیاج به مشاوره و راهنمایی دارید؟

در مورد بازیابی اطلاعات به ما ایمیل بزنید و همان لحظه پاسخ خود را در یافت نمایید.

ایمیل های ارتباطی با بازیابی طلایی ژرف:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

لینک های مهم

  • امنیت اطلاعات
  • امنیت اطلاعات
  • تعمیرات و آموزش
  • تخفیفات طلایی
  • پشتیبانی شبکه

اهداف ژرف

بازیابی طلایی ژرف با هدف ارائه خدمات مناسب در زمینه بازیابی اطلاعات در بهمن ماه سال 1384 توسط کارشناسان حرفه ای ایران تاسیس شد.

بازیابی طلایی ژرف

Scroll to Top