Ransomware ها هنوز هم فعالند

Ransomware ها هنوز هم فعالند، SAM SAMخطرناکترین و فعالترین آنها هستند که بیشتر به مراکز بهداشتی ایالات متحده آمریکا حمله می کنند.

 

به گزارش سیمانتک این ویروس خطرناک که عمدتا به مراکز بهداشتی ایالات متحده آمریکا حمله میکند ، شاید هکر های پیشت این ویروس فکر میکنند که این مراکز  به آنها مبالغ درخواستی یا به قول خودمان باج بیشتری را پرداخت می کنند.

SAM SAM Ransomware ویروسی است که در هفته آخر سال2017 با بهم ریختن تمامی ساختار دولت آتلانتا ، دولت را به تعطیلی کشاند و هدف این ویروس بیشترمراکز بهداشتی ایالت بود.

به گزارش سیمانتک ویروس SAM SAM  در سال 2017 طی 56 حمله به سازمانهای ایالات متحده آمریکا 67 سازمان را مورد حمله خود قرار دادند البته کشورهایی چون فرانسه، پرتغال، ایرلند، اسرائیل و استرالیا هم از این حملات بی نسیب نماندند و این حملات در آنجا نیز گزارش شده است.

“highly active group” نام گروهی است که بیشترین حملات را به مراکز بهداشتی در سال 2018 داشته است، در واقع این گروه حدود 24% از حملات به این مراکز بهداشتی را بعهده داشتند.

گزارشی از این که (مراکز بهداشتی، درمانی چرا هنوز بهترین هدف هکرهای SAM SAM است) به این نتیجه رسیده اند که این مراکز برای تک خوردن بسیار آماده اند و راحت میشود به سیستم هایشان نفوذ کرد و بیشترین مبلغ را در کمترین زمان ممکن می شود از ایشان گرفت.

حال در کشور ما یک تحقیق کوچک و با آمار از مراکز بایابی اطلاعات به نتیجه ای جالب رسیده ایم

بیشترین آلودگی به اداره ها و به بخش مالی وارد شده و حتی سازمانهایی بودند که با هکر ها همکاری نمودند و باج را پرداخت کردند ولی متاسفانه به اطلاعات خود بر خلاف ادعای هکرها نرسیدند و بی نسیب از اطلاعات پولشان هم از دست رفت.

مراقب باشید:

با وجود بیشتر شدن حملات Ransomware، دقت کنید حتما این ویروس از یک ایمیل به شما حمله نمی کند بلکه می تواند از یک وب آلوده به شما حمله کند.هکرها با امکاناتی که در اختیار دارند همیشه در اینترنت بدنبال راه های ورود به سیستم ها با پورت های باز هستند و همیشه آماده حمله   

 

تماس با ژرف

آیا سوالی دارید ؟احتیاج به مشاوره و راهنمایی دارید؟

در مورد بازیابی اطلاعات به ما ایمیل بزنید و همان لحظه پاسخ خود را در یافت نمایید.

ایمیل های ارتباطی با بازیابی طلایی ژرف:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

لینک های مهم

  • امنیت اطلاعات
  • امنیت اطلاعات
  • تعمیرات و آموزش
  • تخفیفات طلایی
  • پشتیبانی شبکه

اهداف ژرف

بازیابی طلایی ژرف با هدف ارائه خدمات مناسب در زمینه بازیابی اطلاعات در بهمن ماه سال 1384 توسط کارشناسان حرفه ای ایران تاسیس شد.

بازیابی طلایی ژرف

Scroll to Top