Ransomware Malware Attack to Surge ، در سال 2020

Ransomware Malware Attack to Surge ، در سال 2020

 

در سال 2020 میلادی با اطمینان می توان گفت باج افزار هدفمند ، بدافزارهای همراه و سایر حملات افزایش می یابد ، در حالی که شرکت ها هوش مصنوعی ، امنیت ابری را یکی از بهترین راهکار ها می دانند و یا شما می توانید از بیمه سایبری کمک بگیرید و یا به دفاع و محافظت در برابر آنها اتخاذ کنید.

محققان هشدار می دهند که تهدیدات سایبری مانند باج افزارهای هدفمند ، بدافزارهای همراه و حملات فیشینگ پیشرفته نسبت به سالهای گذشته در سال 2020 رو به افزایش است.

با این حال ، طبق پیش بینی های جدید نرم افزار Check Point ، دفاع هایی مانند هوش مصنوعی (AI) ، بیمه سایبر و واکنش سریع امنیتی نیز افزایش می یابد و این امر به کمک حفظ و دفاع ازاطلاعات شرکت ها و سازمانها و ...  در برابر این تهدیدات قریب الوقوع می آیند.

Check Point بیانگر "امنیت اصلی و روندهای مرتبط" است که انتظار دارد آن را در سال 2020 در یک پست وبلاگ چهارشنبه ببیند ، از جمله مجموعه ای از روندهای فناوری که هم برای حمله به سیستمها و هم برای کاهش تهدیدها قابل استفاده است. برخی از پیش بینی ها مربوط به فناوری هایی است که امسال هم محبوبیت خود را افزایش داده اند و هم در سال جاری پیشرفته تر شده اند ، از جمله باج افزارهای هدفمند و حملات فیشینگ که فراتر از ایمیل هستند.

به گفته محققان ، برخی دیگر فناوری هایی در حال ظهور هستند ، به ویژه ظهور هوش مصنوعی و درک بهتر نحوه تأمین دارایی در فضای ابری. پیش بینی های دیگر ، مستلزم اجتناب ناپذیری از فناوری است که چشم انداز امنیتی 2020 را پیچیده تر خواهد کرد.

تهدیدهای جدید

5G به طور خاص باعث ایجاد پیچیدگی در امنیت سایبری خواهد شد ، زیرا دوراندیشی شبکه به معنای رشد چشمگیر در استفاده از دستگاه های IoT متصل و حجم داده ها است. به گفته محققان ، بیشتر دستگاه های IoT آسیب پذیری شبکه ها را در برابر حملات سایبر با مقیاس بزرگتر و چند بردار تقویت می کنند و مشکلات دید را برای مدیران امنیتی ایجاد می کنند. در همین حال ، افزایش قابل توجه در حجم داده ها به این معنی است که بیشتر افراد از برنامه های تلفن همراه به عنوان بخشی از زندگی روزمره خود استفاده می کنند و اطلاعات شخصی بیشتری را در شبکه ها در معرض نمایش قرار می دهند.

سال 2019 پیشگام برخی از پیش بینی های حمله سایبری کلیدی اصلی 2020 بود. به گفته چک ، حملات باج افزارها علیه مشاغل خاص ، دولتی ها و سازمان ها و بیمارستان ها بیشتر مورد هدف قرار گرفته است و مهاجمان حسابی وقت داشتند که قربانیان خود را بشناسند. "

در سال گذشته هکرها حملات بیشماری باج افزار را به اهداف مهم از جمله مراکز دولتی، ادارات مهم خصوصی، اپراتورهای تلفن و ... انجام دادند و حتی به بعضی افراد نیز حمله کردند و حتی عده ای از این قربانیان بناچار باج هم پرداخت کردند که در 95% مواقع بی نتیجه بود و به اطلاعاتشان هرگز دست نیافتند.

حملات فیشینگ نیز از تاکتیکهای پیچیده تری استفاده می کنند و مدت هاست در کمین افراد در فضای اینترنتی هستند. بطور مثال حملاتی که از طریق تلفن همراه و یا از طریق گروه ها و رسانه های اجتماعی و همچنین پیامک  و ایمیل و دیگر پیام رسانها انجام شده است .

 این حرکت اخیر در اوایل ماه جاری مشاهده شد که حمله ای از یک  گروه ایرانی بنام APT Charming Kitten را شاهد بوده ایم که از یک تاکتیک جدید استفاده کرده است به این ترتیب که  یک پیام کوتاه را برای قربانی می فرستد و به او می گوید یک غریبه سعی کرده است نامه الکترونیکی شما را به خطر بیاندازد و از طریق پیوند مخرب قربانی را آلوده می سازد.

با توجه به افزایش استفاده روزافزون و همه جانبه از تلفن های هوشمند، مهاجمان حملات بدافزارهای موبایل در سال 2019 افزایش داشت و طبق گفته محققان، کاربران در انتظار بیشترشدن این مهاجمان در سال 2020 باشند. گزارشی منتشر شده، که نشان می دهد برنامه های مخرب تلفن همراه با تقلید از برنامه های معتبر سعی در فریب مصرف کنندگان دارند، یک مشکل اساسی را نشان می دهد در حال افزایش است، و این بدان معناست که هم مصرف کنندگان و هم فروشگاه های اپلیکیشن مجبورند برنامه های خود را با دقت بیشتری در سال 2020 از آنها استفاده کنند.

دفاع جدید

به گفته محققان ، با توجه به اینکه منظر امنیت سایبری خطرناک تر از همیشه به نظر می رسد ، انتظار می رود شرکت ها روش های جدیدی را برای مبارزه و محافظت در برابر این تهدیدات در سال 2020 به کار گیرند.

ازجمله محافظت ها در برابر این حملات می توان از بیمه سایبری نام برد که مزیت های زیادی را برای افراد دارد. سال آینده شرکت ها سازمان های دولتی و ... که قبلا نام بردیم که بیشتر در معرض این حملات می باشند باید به فکر آن باشند.

و همچنین هوش مصنوعی باید به کمک بیاید و از فناوری های جدید برای شناسایی این تهدیدات استفاده کند و واکنش به این حملات را سرعت ببخشد.تا از این نوع حملات و گسترش آن جلوگیری نماید و حتی روشی را برای کاربران در نظر بگیرند که در شبکه ها به دام این نوع حملات گرفتار نشوند.

در سال 2020 شاهد افزایش استفاده کاربران از فضای ابری به دلیل امنیت بالا، خواهیم بود، و اگر زیرساختها مبتنی بر فضای ابری برای سازمانها و ادارات و ... برای ذخیره داده ها ایجاد کنیم آن وقت مدیران و مسئولین مجبور به ذخیره اطلاعات بر روی فضای ابری خواهند بود و با استفاده از راه حلهای امنیتی و خدماتی این فضا، به دور از هرگونه نگرانی و چالشی همه می توانند در سال 2020 به کار خود ادامه دهند.  

البته که محققان گفتند كه شركتها به طور كلی باید در سال آینده رویکرد فضای ابری خود را تجدید نظر كنند تا از استمرار و همیشگی آن اطمینان حاصل شود.در نظر گرفتن راه حلهایی مانند "محیط های ترکیبی شامل ابرهای خصوصی و عمومی" ممکن است به ارائه دهندگان زیرساخت های ابری کمک کند تا از سناریویی که گوگل در مارس با آن روبرو شده است ، جلوگیری کنند ، هنگامی که این شرکت یک خاموشی جهانی را تجربه کرد که باعث شد کاربران نتوانند از طریق ایمیل ، فایل پیوست یا فایل های موجود در Google Drive ، شرکت دسترسی داشته باشند.

تماس با ژرف

آیا سوالی دارید ؟احتیاج به مشاوره و راهنمایی دارید؟

در مورد بازیابی اطلاعات به ما ایمیل بزنید و همان لحظه پاسخ خود را در یافت نمایید.

ایمیل های ارتباطی با بازیابی طلایی ژرف:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

لینک های مهم

  • امنیت اطلاعات
  • امنیت اطلاعات
  • تعمیرات و آموزش
  • تخفیفات طلایی
  • پشتیبانی شبکه

اهداف ژرف

بازیابی طلایی ژرف با هدف ارائه خدمات مناسب در زمینه بازیابی اطلاعات در بهمن ماه سال 1384 توسط کارشناسان حرفه ای ایران تاسیس شد.

بازیابی طلایی ژرف

Scroll to Top